Які переваги має писати руками порівняно з використанням клавіатури для мозку?

  • 29.01.2024 12:16
  • 3 хвилини читання
Які переваги має писати руками порівняно з використанням клавіатури для мозку?

У сучасному світі, коли цифрові технології все більше замінюють традиційні методи ведення записів, ручне письмо поступово перетворюється на рідкісне явище в шкільних класах та університетських аудиторіях. Проте використання цього підходу до запису інформації має свої переваги, такі як поліпшення орфографічної точності та краще запам'ятовування навчального матеріалу.

Дослідження нейробіологів розкривають захопливу інформацію про роботу мозку закоханих людей.

Нові дослідження мозку

Група вчених під керівництвом Одрі ван дер Меєр виявила нове відкриття, досліджуючи нейронні мережі, що лежать в основі двох методик письма. У дослідженні взяли участь 36 студентів, активність мозку яких була виміряна за допомогою високочастотного електроенцефалографа з 256 датчиками, що були розміщені на їх головах.

Учасники експерименту багаторазово просили написати або ввести на клавіатурі слово, яке з'являлося на екрані. Для написання вони використовували цифровий писак, а для введення тексту – клавіші клавіатури, натискуючи одним пальцем. Щоб уникнути появи артефактів, спричинених рухами голови та очей при зміні фокусу уваги між екраном і клавіатурою, введені слова не з'являлися на екрані до тих пір, поки учасники їх не набрали.

Письмо вручну сприяє розвитку мозку.

Дослідження продемонстрували, що під час використання ручного письма міжзв'язки в мозку стають складнішими і більш галузковими, порівняно з використанням клавіатури для набору текстів. Цей фактор має важливе значення для процесу навчання, оскільки міжзв'язки в мозку відіграють ключову роль у формуванні пам'яті та кодуванні нової інформації.

Дослідники наголошують, що навіть при використанні цифрових пензликів для рукописного вводу результати залишаються такими самими, як і при використанні звичайного олівця та паперу. Це пов'язано з тим, що при письмі вручну більше залучаються моторика та органи чуття. Водночас одноманітне натискання клавіш одним пальцем менше стимулює мозок.

Результати дослідження підтверджують значущість збереження традиції ручного письма в епоху цифрових технологій для розвитку мозку. Навчання дітей навичкам рукописного письма має важливе значення для покращення запам'ятовування та ефективного засвоєння знань.