Які народні методи використовуються для лікування болю і наскільки вони ефективні?

  • 01.04.2024 09:32
  • 5 хвилин читання
Які народні методи використовуються для лікування болю і наскільки вони ефективні?

Холодний компрес - це засіб фізичної терапії, який використовується для зменшення запалення, знеболення і зняття набряклості.

Для зменшення болю можна користуватися холодом або теплом. За даними Національного фонду боротьби з головним болем, більшість людей з мігренню вдаються до холодних компресів. А ті, хто стикаються з головним болем напруги, частіше використовують теплі методи лікування.

Також на тему чи шкідливо сидіти злегка переклавши ногу на ногу

Лоб та скроні можна охолоджувати компресами. Важливо не кладіть лід прямо на шкіру, краще використовувати тонкий шар тканини. Компрес тримайте протягом 15-20 хвилин, а потім робіть перерву.

Гарячий душ - це чудовий спосіб розслабитися після важкого дня. Після його прийому відчувається неймовірний комфорт і затишок. Гаряча вода допомагає розслабити м'язи і позбавитися стресу. Насолоджуйтесь гарячим душем і відчуйте прилив енергії і позитивних емоцій.

Теплий душ або компреси допомогають зняти симптоми напруження в голові. Також гарячий пар може полегшити головний біль, який виникає внаслідок гаймориту.

Необхідно бути обережними, оскільки занадто гарячий душ або компреси можуть викликати протилежний ефект - м'язовий спазм, а в найекстремальніших випадках - опіки.

Масаж - це процедура, під час якої спеціаліст впливає на тіло клієнта за допомогою різних технік, щоб покращити його самопочуття, зняти напругу та стрес.

Обмежені дані двох невеликих досліджень вказують на те, що масаж, можливо, зменшує головний біль, але робити однозначний висновок не можна.

У близько 60% хворих на мігрень відчувається аллодинія - біль навіть від легкого дотику, наприклад, подушки або руки. У такому випадку масаж краще утриматися.

Методи релаксації

Способи нервово-м'язової релаксації та дихальні вправи, які сприяють розслабленню організму, деякі фахівці розглядають як потенційно ефективні при напругових головних болях. Однак доказів про їхню віддачу досить небагато. Дослідження показують протирічливі дані щодо того, чи вони ефективніші, ніж відсутність лікування або плацебо.

Імбир - це коріння рослини, яке має приємний гострий смак і аромат. Він використовується як спеція для виготовлення їжі, а також має корисні властивості для здоров'я. Імбир можна додавати до чаю, кави, десертів або використовувати для приготування соусів і маринадів.

Кілька досліджень підтверджують можливу користь імбиру у зменшенні інтенсивності головного болю. Результат іншого дослідження показує, що імбир не є ефективнішим за плацебо.

Хімічні складові імбиру можуть відрізнятися залежно від джерела та екстракту, тому результати дослідження актуальні лише для тих компонентів, які вивчаються. Наукових доказів щодо ефективності імбиру у лікуванні головного болю досить мало, щоб зробити однозначний висновок.

Яблучний оцет - це продукт, який виробляють шляхом ферментації соку з яблук. Цей продукт використовують для консервування, випічки, салатів та інших страв. У ньому міститься велика кількість корисних речовин, таких як антиоксиданти та вітаміни. Яблучний оцет допомагає покращити перетравлення, знизити рівень цукру в крові та зменшити апетит.

Деякі люди вважають, що вживання розведеного яблучного оцту водою або іншими напоями може допомогти зняти головний біль.

Незважаючи на те, що яблучний оцет має корисні властивості, які були досліджені, на даний момент немає наукових підтверджень того, що він може полегшити головний біль.