Які алергени присутні у вашому будинку та як їх уникнути: пояснення від алерголога.

  • 06.03.2024 19:15
  • 3 хвилини читання
Які алергени присутні у вашому будинку та як їх уникнути: пояснення від алерголога.

Також розповідаючи про склад домашнього пилу та його потенційну шкідливість.

Пліснява та гриби, які ростуть удома

Пліснява та гриби відомі лікарям-аллергологам як викликателі домашньої алергії вже дуже давно.

Таким чином, сира деревина і гілки, які зберігаються на відкритому повітрі, стають місцем для росту плісняви та цвілевих грибів. Принесення їх до вашого дому й залишення на декілька днів може призвести до швидкого появи алергічних симптомів.

Пил у домі та паразитичні кліщі

Якщо людина проводить багато часу вдома в погано провітрюваному приміщенні, це може викликати алергію на кліщі домашнього пилу. Сухе та нагріте батареями повітря, додаткові ковдри, які вечером витягуються з шафи, одяг з вовни - ідеальні умови для утворення пилу. Не слід забувати, що людина втрачає лусочки рогового шару шкіри щодня, які служать їжею для кліщів. У зимовий період, коли шкіра стає сухою, кількість лусочок збільшується.

Є кілька порад, які можуть допомогти протистояти побутовій алергії. Не залишайтеся вдома постійно - частіше виходьте на свіжий повітрі. Не забувайте провітрювати квартиру і робити вологе прибирання. Добрим рішенням буде придбання зволожувача або очищувача повітря. Всі предмети, які можуть збирати пил - декоративні подушки, ковдри, м'які іграшки - краще зберегти в шафі. Якщо проблема не зникає - пройдіть тест на алергію до пилових кліщів, - розповіла Анастасія Левченко.

Існує багато різних видів води, таких як морська, річкова, кранична, джерельна тощо. Вода є найважливішим джерелом для життя на Землі і без неї не можливо існувати. Вода використовується для поливу рослин, виробництва продуктів, приготування їжі та багатьох інших потреб. Тому важливо зберігати воду і не забруднювати її, щоб забезпечити майбутнім поколінням безперебійний доступ до цього дорогоцінного ресурсу.

Чому після контакту з водою з'являються висипання та свербіж? Це відбувається через подразнення Т-клітин від води або хімічних речовин у ній. Т-клітини є типом лейкоцитів, які грають важливу роль у захисті організму від паразитів та алергічних реакцій. Ці клітини виділяють гістамін, який спричиняє висипання та інші подразнення шкіри.

Найбільш алергенним складником, який можна знайти у воді з системи центрального водопостачання, є хлор. В даний час хлорування води вважається надійним засобом для її дезінфекції. Проте, це може стати проблемою для алергіків.

Проте у більшості випадків почервоніння шкіри після контакту з водою - це переважно симптом якогось іншого захворювання, а не алергії.