Як впливає чищення зубів на розвиток деменції

  • 19.01.2024 08:21
  • 2 хвилини читання
Як впливає чищення зубів на розвиток деменції

Інформацію про це оприлюднила група вчених з Національного університету Ян-Мін Цзяо Тунг на Тайвані. Вони досліджували, що люди, які мають проблеми зі здоров'ям порожнини рота, підвищують свої ризики розвитку деменції.

Також слід звернути увагу на те, що виявлено п'ять різних варіантів хвороби Альцгеймера, тому їх лікування має відрізнятися.

Професор стоматології Чіа-Шу Лінь, один із учасників дослідження, зазначив, що більшість систематичних оглядів провели до висновку про важливу роль мікробіому порожнини рота в зв'язку з розвитком деменції.

Науковці наголошують, що гіпотезу вже підтвердили у дослідженнях, в яких брали участь і тварини, і люди.

Цікаво, що у попередніх дослідженнях вчені зосереджувалися на зв'язку між пародонтитом, що є одним з основних захворювань ясен у дорослих, та деменцією.

Які нові відкриття зробили науковці?

Дослідники виявили бактерію Porphyromonas gingivalis, яка викликає захворювання ясен, у мозку людей, що померли від Альцгеймера. Це означає, що ці мікроби мають здатність проникати в мозок і наносити шкоду нервовій тканині.

Водночас вчені зауважують, що існує зв'язок між цим явищем і зниженням самопіклування у пацієнтів з деменцією. Це негативно впливає на стан порожнини рота та, як наслідок, на когнітивні функції.

Однак, ці дані не означають, що догляд за здоров'ям порожнини рота значно зменшує ризик розвитку деменції. Просте чистення зубів недостатнє для досягнення цілі. Однак, це має своє значення і, якщо можливо, слід знизити ризики хоча б незначно.