Як видалити зморшки: список ефективних методів.

  • 10.03.2024 12:31
  • 4 хвилини читання
Як видалити зморшки: список ефективних методів.

Чому з'являються зморшки? Це питання хвилює багатьох людей, особливо зрілого віку. Зморшки з'являються на шкірі внаслідок втрати її еластичності та зменшення кількості колагену. Причини цього можуть бути різними: від неправильного догляду за шкірою та впливу негативних факторів навколишнього середовища до генетичних особливостей організму. Щоб уникнути появи зморшок або зменшити їх кількість, важливо дотримуватися правильного догляду за шкірою, вживати збалансоване харчування, уникаючи злість з отруйних речовин та шкідливого впливу навколишнього середовища.

Зморшки появляються, коли шкіра втрачає еластичність, що є природним процесом старіння. У молодості шкіра добре розтягується і утримує вологу завдяки волокнам еластину і білку колагену, які містяться в її середньому шарі - дермі.

Також хочу розповісти про те, як вибрати правильний шампунь, як часто його варто використовувати і чи шкідливі сульфати. Усе, що вам потрібно знати про шампуні.

Зі зростанням віку шкіра втрачає колаген і еластин, що призводить до зменшення її щільності та появи проблем з вологістю в епідермісі. Також зменшується кількість жиру у підшкірному шарі, що призводить до провисання епідермісу та утворення зморшок.

Зморшки з'являються в результаті віку, ультрафіолетового випромінювання, куріння та міміки. М'язи обличчя призводять до формування тонких ліній та зморшок. Поступово вони стають невід'ємною частиною обличчя із віком.

Як позбавитися від зморшок?

Усі методи боротьби зі зморшками є косметичними процедурами та повинні проводитися тільки за призначенням лікаря-дерматолога. Існують кілька видів таких процедур:

  • Параліч поверхневих м'язів обличчя - це процедура з використанням ботоксу або подібних препаратів. Ботулотоксин блокує нервові сигнали, які зумовлюють скорочення м'язів. В результаті м'яз розслаблюється і зупиняється, що призводить до згладження зморшок. Ефект триває в середньому 3-6 місяців, після чого м'язи знову починають працювати і зморшки повертаються.
  • Наповнення депресій. Наприклад, введення гіалуронової кислоти, колагену, гідроксиапатиту кальцію або полімолочної кислоти в глибокі ділянки зморшок, щоб вирівняти їх зсередини.
  • Збільшення колагену шляхом процедур, таких як лазер, хімічний пілінг, допомагає знищувати відмерлі клітини та стимулює вироблення колагену для боротьби з дрібними зморшками.
  • Хірургічне видалення надлишкової шкіри.

Як зменшити зморшки?

Всі рекомендації дерматологів спрямовані на те, щоб запобігти появі зморшок. Отже, якщо вони у вас ще не виникли або мало помітні, це буде корисно:

  • Утримайтеся від засмагання. Вплив ультрафіолетових променів може сприяти швидкому старінню шкіри, появі зморшок, пігментних плям та ризику розвитку раку шкіри.
  • Щодня використовуйте крем з SPF не менше 30. Наносьте його на всю відкриту шкіру. Ультрафіолетове випромінювання з солярію так само небезпечне, як і від сонця, а іноді навіть гірше.
  • Для збереження вологи у шкірі краще використовувати зволожувальні засоби. Проте важливо підібрати їх разом з дерматологом, оскільки активні інгредієнти можуть завдати більше шкоди, ніж користі.
  • Обмежити кількість косметичних засобів. Велика кількість продуктів для догляду за шкірою, особливо антивікових, може викликати подразнення шкіри, що робить ознаки старіння більш помітними.