Як велика загроза гострому респіраторному захворюванню для жінок під час вагітності?

  • 04.02.2024 17:31
  • 3 хвилини читання
Як велика загроза гострому респіраторному захворюванню для жінок під час вагітності?

Як вагітність впливає на жінку?

Під час терміну вагітності, організм жінки розпочинає процес змін. Багато змін можуть бути помітними вже на початкових етапах. Однак, окрім зовнішніх змін, які включають набряклість грудей, відчуття слабкості, зміну ваги (збільшення або втрату), також відбуваються менш помітні трансформації, наприклад, у імунній системі.

Також щодо пологів "на колесах": на Закарпатті жінка народила дитину просто на гірській дорозі.

Віриться, що завдяки активації імунної системи в перші місяці вагітності жінка стає менш схильною до застудних захворювань. Однак, існує ймовірність захворіти навіть у вагітній жінки, і вона, звичайно, може отримати звичайну застуду.

Як впливає застуда на плід

Проведено дослідження, в якому взяли участь понад 27 000 матерів, які застудилися під час вагітності. Результати показали, що це не має впливу на розвиток дитини. Насправді, під час вагітності дитина захищена від багатьох хвороб завдяки імунітету матері, плаценті та своєму власному імунітету. Тому не слід панікувати через появу нежиті.

Проте, будь-яке хвороба з високою температурою на початкових етапах вагітності може спричинити виникнення вроджених вад, пов'язаних з формуванням внутрішніх органів та розвитком кінцівок.

Коли слід звернутися до лікаря

Якщо ви помітили будь-який із наступних симптомів, необхідно звернутися до лікаря:

  1. Сірого або блідого кольору виділення з піхви з неприємним запахом риби.
  2. Свербіж або печіння під час випускання сечі.
  3. Сеча та кал набувають темного відтінку, а також блідого кольору, особливо у випадках, коли вони супроводжуються жовтуватими білками очей або пожовклою шкірою.
  4. Поява висипань на шкірі.
  5. Неприємні відчуття та збільшення розміру суглобів.
  6. Ледь відчутна дискомфортна смутність у горлі, приступи кашлю, загальна втома та збуджена температура організму.
  7. Якщо виникають будь-які неприємні відчуття в області тазу, паху, нижньої частини живота або попереку.

Усі вагітності є унікальними та проходять по-різному, тому не слід хвилюватися або панікувати через кожну зміну. Рекомендується обговорювати всі зміни в тілі з лікарем-гінекологом, щоб бути в курсі очікуваних змін.