Як проводити серцево-легеневу реанімацію і користуватись дефібрилятором

  • 09.10.2023 10:59
  • 4 хвилини читання
Як проводити серцево-легеневу реанімацію і користуватись дефібрилятором

Серцево-легенева реанімація (СЛР) є життєво важливою навичкою, яку кожна людина повинна знати. Ця процедура може врятувати життя тим, хто потрапив у стан серцевої зупинки. Сьогодні ми розглянемо, як проводити серцево-легеневу реанімацію і як користуватись дефібрилятором.

Перш за все, важливо визначити, що людина потребує невідкладного медичного втручання. Якщо ви бачите, що людина не дихає, перевірте пульс на шиї або зап'ясті. Якщо ви не можете знайти пульс і людина не дихає, терміново розпочинайте СЛР.

1. Викличте «швидку» (номер екстренної служби в країні) і проінформуйте їх про ситуацію. Не витрачайте забагато часу на цей крок, оскільки кожна секунда має значення.

2. Розпочніть штучне дихання: нахиліть голову назад, затисніть ніс жертви та закрийте рот своїми устами. Надихніться повітрям та видихніть його в рот постраждалої людини. Повторіть це два рази, забезпечуючи плавне та м'яке дихання.

3. Започаткуйте серцевий масаж. Поставте долоні одну на одну в середині грудної клітки жертви та натискайте вниз раптово та енергічно на глибину 5-6 см. Повторюйте натискання з частотою близько 100-120 ударів на хвилину. Не забувайте про притискання верхньої половини грудної клітки.

4. Після 30 натискань виконайте ще два вдихи. Продовжуйте чергувати штучне дихання та серцевий масаж, доки доступ не буде надано медичному персоналу або доки постраждалий не проявить ознак життя.

 

Дефібрилятор - це медичний прилад, який може використовуватись для відновлення нормального ритму серця. Він часто знаходиться в місцях загального користування, таких як літаки, торгові центри або громадські приміщення. Якщо ви маєте доступ до дефібрилятора, оскільки найближчий медичний працівник не може прибути негайно, дотримуйтесь наступних кроків:

1. Поставте дефібрилятор поруч із постраждалим. Увімкніть прилад.

2. Слідуйте інструкціям дефібрилятора. Він надасть чіткі директиви щодо подальших дій.

3. Очистіть грудну клітку жертви від будь-яких предметів, що можуть перешкоджати проведенню струму.

4. Налаштуйте дефібрилятор відповідно до вказівок приладу і натисніть кнопку "шок".

5. Переконайтеся, що жодна людина не знаходиться в контакті з жертвою, поки дефібрилятор проводить процедуру.

6. Після проведення аналізу ритму серця, слідуйте подальшим інструкціям дефібрилятора.

Хоча найкращим варіантом буде мати медичну допомогу поблизу, навчання проводити серцево-легеневу реанімацію і користуватись дефібрилятором може зберегти життя. Обов'язково пройдіть необхідні інструктажі та навчання, щоб добре розуміти ці процедури та бути готовими допомогти у випадку надзвичайних ситуацій. Пам'ятайте, що ваш вчасний реагування може зробити велику різницю для тих, хто потребує допомоги.