Як правильно наносити шампунь на шкіру чи волосся: основні правила миття волосся.

  • 22.03.2024 07:45
  • 3 хвилини читання
Як правильно наносити шампунь на шкіру чи волосся: основні правила миття волосся.

Як брудніє волосся.

Основним джерелом забруднення волосся не є пил чи бруд з навколишнього середовища, а наша власна шкіра, зокрема, сальні залози. Проте виділений жир від голови має багато корисних властивостей: він зволожує волосся, запобігає його сухості та допомагає зберегти здорову мікрофлору на шкірі голови.

Також на тему Три напої, які "відбирають" вашу молодість

На жаль, цей жир призводить до того, що нашу зачіску здається несвіжою після вмивання голови. Тому дерматологи рекомендують наносити шампунь на шкіру під волоссям, а не на саме волосся. Цього вистачить, щоб позбутися жирового забруднення біля коріння. Для очищення всієї довжини волосся достатньо лише змити піну, що залишилася.

Нанесення шампуню безпосередньо на волосся може призвести до його пошкодження і втрати блиску. Регулярне миття голови сприяє здоров'ю і красі волосся. Тим, у кого волосся схильне до жирності, рекомендується мити їх щодня. Сухе волосся потребує миття в залежності від ступеня забруднення.

Вибір правильного шампуню

Схильність до жирності волосся відрізняється від сухого. Крім того, деякі люди страждають від лупи, себорейного дерматиту та інших проблем з волоссям, тому універсального шампуню, який би підходив усім, не існує. Тому під час покупки важливо звертати увагу на позначки. Є шампуні для дітей, для фарбованого волосся, проти лупи та інші спеціальні.

Правильно вибраний шампунь не лише очищує, але й зволожує волосся, полегшує його укладання, запобігає появі ламкості та посічених кінчиків. Деякі шампуні можуть надати волоссю блиск, об'єм або текстуру. Проте цей ефект впливає на зовнішню частину волосся, а не на волосяну цибулину, і зберігається лише під час користування певним шампунем.

Інші методи догляду за волоссям

Існують засоби для глибшого очищення шкіри голови, наприклад, скраб. Він відлущує ороговілі клітини шкіри під волоссям завдяки дії дрібних абразивних часток. Пілінг виконує ту ж функцію, але за допомогою хімічних речовин, наприклад, кислот.

Пілінг і шампунь очищають шкіру голови і кореневу зону, тоді як маска, бальзам-кондиціонер і продукти для догляду, які не потрібно змивати, зволожують волосся по всій довжині і надають йому блиск. На відміну від шампуню, бальзам і кондиціонер слід наносити на кінчики волосся, а не на шкіру голови. У їх складі містяться вощоподібні речовини і силікони, які можуть зробити коріння волосся вигляд брудним.