Як довго можна грати в компʼютерні ігри без шкоди для здоровʼя?

  • 17.03.2024 15:30
  • 3 хвилини читання
Як довго можна грати в компʼютерні ігри без шкоди для здоровʼя?

Комп'ютерні та онлайн ігри стають все більш популярними по всьому світу. Серед гравців сьогодні можна зустріти не лише молодих людей, а й представників різних вікових категорій. Згідно з деякою інформацією, світова аудиторія геймерів у 2022 році перевищила 3 мільярди людей.

Також про Це може вас вбити: 5 найнебезпечніших, але популярних процедур краси

Комп'ютерні ігри, хоч і приносять задоволення багатьом, потребують помірного залучення, як і будь-яка інша розвага. Геймінг пов'язаний з сидячим способом життя і тривалим перебуванням у статичній, часто неправильній позі.

Всесвітня організація охорони здоров'я підтвердила шкідливий вплив відеоігор, внесений залежність від них до списку захворювань та психічних розладів.

Нове дослідження в галузі комп'ютерних ігор

Дослідники з Австралії проаналізували дані опитування майже 1000 гравців комп'ютерних ігор, яке було проведено у 2022 році в рамках міжнародного дослідження International Gaming Study. Учасники опитування представляли жителів Канади, Австралії, США та Великої Британії віком від 18 до 94 років.

На підставі відповідей було виявлено зв'язок між тривалістю гри у респондентів та проблемами зі здоров'ям протягом останнього року.

Скільки можна грати, поки вирішити рухнути на землю і покайфити від відмови від осягнутих цілей і мети?

Загальний аналіз показав, що учасники, які проводили більше часу за іграми, частіше стикалися з негативними наслідками. Незалежно від статі та віку, ті, хто грали понад три години поспіль, частіше відчували зорову втому, біль у зап'ястях, руках, спині та шиї.

Дивно, що при тривалості ігрових сесій від 6 годин наслідки для самопочуття були схожі на ті, про які розповідали люди, які грали 3 години. Ці симптоми відчували як звичайні гравці, так і ті, хто вирішив стати професійним геймером.

Люди похилого віку частіше відчувають болі в руках та зап'ястях після тривалих ігрових сесій. Ті, хто був у високому ризику розвитку гральних розладів, спостерігали додаткові негативні симптоми, такі як головний біль та втома.

Автори дослідження закликають збільшувати свідомість про шкоду довготривалого геймінгу та вживати заходів, спрямованих на підтримку більш здорових способів геймінгу. Щоб уникнути негативних наслідків, фахівці рекомендують гравцям робити часті перерви, використовувати ергономічні крісла та інше спеціалізоване обладнання.