Дуже невелика кількість українців регулярно займаються спортом.

  • 01.03.2024 07:46
  • 4 хвилини читання
Дуже невелика кількість українців регулярно займаються спортом.

Також про те, що найгірше залишено позаду: Україна подолала пік захворюваності на грип та коронавірус.

Скільки українців займаються спортом - це цікава статистика, яка завжди викликає інтерес.

Понад 15% населення залучено до спортивних заходів, повідомив Бідний, що є менше порівняно з країнами Європи, де цей показник становить близько 38%.

Дослідження, проведене Мінмолодьспортом, спрямоване на визначення кількості українців, які займаються спортом та активно працюють над своєю фізичною формою.

Згідно з інформацією агентства "Інтерфакс-Україна", в результаті опитування було виявлено, що близько 5% учасників постійно займаються спортом, 22,5% роблять це періодично, а більшість – майже 58% респондентів – не займаються спортом зовсім. Щодо цього питання не змогли відповісти 3,9% опитаних.

У європейських країнах показники щодо зайнятості спортом значно вищі, ніж в Україні. За даними опитування Eurobarometer, лише близько 6% українців займаються спортом постійно, 32% регулярно займаються, 17% роблять це час від часу, і 45% зовсім не займаються фізичними навантаженнями.

"Головною нашою метою є підтримка українців у відводженні більше часу на своє здоров'я та здоровий спосіб життя", - підкреслив Матвій Бідний.

Спорт - це не просто заняття, але і важливий засіб для підтримання здоров'я та покращення фізичної форми. Займаючись спортом, ми тренуємо м'язи, поліпшуємо кровообіг, зміцнюємо імунну систему. Крім того, спорт допомагає нам позбутися стресу, підвищити настрій та концентрацію уваги. Тому важливо відводити час для занять спортом щодня, щоб мати можливість бути здоровими та активними.

Зайняття спортом має багато користі для вашого фізичного та психічного здоровʼя і є ефективним засобом запобігання багатьох хвороб.

Контроль ваги. Велика активність допомагає спалювати калорії, що може допомогти знизити зайву вагу або тримати її на оптимальному рівні.

Профілактика захворювань. Вправляючись у спорті, можна покращити рівень "доброго" холестерину та знизити "шкідливого". Це сприяє підтримці кровообігу і зменшує ризик серцевих та судинних захворювань.

Фізичні вправи також вберігають від інсульту, метаболічного синдрому, гіпертонії, цукрового діабету, депресії, тривоги, раку та багатьох інших захворювань.

Підвищення настрою. При фізичній активності виробляються гормони та нейромедіатори, які можуть зробити вас почуватися щасливіше, спокійніше та менш тривожно.

Посилення м'язів. Регулярні фізичні вправи можуть покращити м'язову силу та збільшити витривалість. Тренування допомагають серцево-судинній системі працювати більш ефективно, і коли ваше серце і легені стають здоровішими, у вас з'являється більше енергії для виконання щоденних справ.

Покращення якості сну. Регулярні вправи можуть допомогти вам швидше залягти спати та покращити якість вашого сну. Проте, варто уникати тренувань ввечері, інакше ви можете бути надто збуджені, щоб заснути.

Поліпшення сексуального життя. Часті вправи можуть підвищити рівень енергії, що сприяє поліпшенню сексуального життя. Чоловіки, які систематично займаються фізичними вправами, менше схильні до еректильної дисфункції.