Дотримуючись строгої дієти, можна знизити ризик розвитку деменції.

  • 22.03.2024 16:45
  • 3 хвилини читання
Дотримуючись строгої дієти, можна знизити ризик розвитку деменції.

Нові дані були представлені вченими Школи громадського здоров'я Університету Мейлмана Колумбійського та Колумбійського центру старіння Роберта Батлера.

Перегляньте також Три напої, які "відбирають" вашу молодість.

Строге дотримання дієти MIND (Середземноморсько-дієтичний втручання для затримки нейродегенеративних процесів) позитивно впливає на здоров'я мозку і загальний стан організму, як показує дослідження.

Опис дослідження

Вчені акцентують увагу на тому, що раніше наука приділяла багато уваги впливу певних поживних речовин на функціонування мозку. Проте механізм захисту, який забезпечує здорове харчування від деменції, ще не був належним чином вивчений. Тому дослідники взялися змінити цю ситуацію.

Під час свіжого дослідження вчені використовували дані з дослідження серця у Фрамінгемі, аналізуючи інформацію про стан здоров'я учасників, їхні харчування та процеси старіння.

Що відкрили дослідники

Під час дослідження науковці зазначили, що дотримання дієти MIND пов'язане зі зменшенням швидкості старіння організму, що було виміряно за допомогою епігенетичного годинника DunedinPACE.

Вчені підкреслюють, що строге і протокольне дотримання дієти MIND значно зменшує ризик розвитку деменції та смертності. Навіть після врахування різноманітних факторів, пов'язаних зі способом життя, зв'язок між дієтою і уповільненням процесу старіння залишається істотним.

Навіть якщо механізми захисту від деменції, які виникають в результаті здорового харчування, ще не повністю зрозумілі, результати дослідження цілком переконливі. Вони свідчать на користь здорового харчування для здоров'я мозку, – підсумував Ян Гу, викладач кафедри неврологічних наук у Медичному центрі Ірвінга Колумбійського університету.

Здорове харчування та профілактика деменції

Вчені вважають, що важливим інструментом у запобіганні деменції може бути моніторинг темпів старіння. Проте для повного розуміння цього процесу необхідні подальші дослідження механізмів, які специфічні для мозку.

Крім того, це підкреслює важливість здорового харчування для психічного здоров'я. Тому, наразі важливими методами профілактики деменції є фізична активність і збалансоване харчування.