Дослідження показали, в якому віці діти вперше зустрічаються з порнографією.

  • 22.03.2024 21:15
  • 3 хвилини читання
Дослідження показали, в якому віці діти вперше зустрічаються з порнографією.

Оцінки ролі порнографії у суспільстві можуть відрізнятися, але ніхто не відмовляє у її впливу на формування сексуальної самосвідомості, очікувань та досвіду у молодих людей. Деякі дослідження свідчать про можливу користь порнографії для сексуальної соціалізації молоді.

Також є питання, що виникає: чому чоловіки засинають миттєво після сексу?

Але опоненти цієї концепції стверджують, що вона занадто призречена і не враховує негативні наслідки, пов'язані з гендерними нерівностями та насильством проти жінок.

Нове дослідження порнографії вивчає вплив відео матеріалів для дорослих на молодь.

Учені з Університету Квінсленду в Технології в Австралії вирішили дослідити більш детально, як і коли молоді люди знаходять порнографію. Вони вважають, що це може сприяти розробці стратегій для запобігання негативному впливу порнографії на молодь та покращенню їхніх сексуальних стосунків та здоров'я.

Дослідження ґрунтувалося на даних національного опитування, в якому взяли участь майже 2000 австралійців у віці від 15 до 20 років. Опитування було проведене у форматі онлайн і стосувалося питань, пов'язаних з порнографією, відношенням до неї та переглядом.

Діти все частіше потрапляють під вплив порнографії у ранньому віці, ніж раніше вважалося.

Висновки опитування свідчать, що більшість молодих людей у віці від 15 до 20 років вже мали досвід перегляду порно. Цю інформацію повідомили 86% чоловіків-учасників опитування та 69% жінок.

За даними учасників опитування, перший досвід перегляду порно у чоловіків в середньому припадає на 13,2 року, у жінок – на 14 років. Тим не менше, також були випадки, коли перше знайомство відбулося у віці 8-9 років.

Приблизно 55% опитаних чоловіків повідомили, що за останній рік дивилися порно щонайменше один раз на тиждень, а 16% з них зізналися, що робили це щодня. Серед жінок, які споживали порно, було значно менше - 14,3% та 1,4% відповідно.

Трохи більше 10% хлопців та майже 29% дівчат заявили, що не дивилися порнографію. Основним поясненням для цього була відсутність інтересу. Також вони вказували на страх перед тим, що такий контент може бути огидним або нечемним.

Вчені визначили, що необхідно прийняти додаткові заходи для захисту дітей від порнографії та розробити стратегії зниження можливих збитків від такого контенту для молоді.