Чому зуби виростають не рівними та як уникнути цього

  • 06.02.2024 07:45
  • 3 хвилини читання
Чому зуби виростають не рівними та як уникнути цього

Відсутність прямих зубів – це часто зустрічається незручність, яка вимагає допомоги ортодонта. Однак, існують способи уникнути витратних процедур, таких як брекети або пластинки.

Також про вплив чищення зубів на розвиток деменції.

Чому зуби ростуть у неправильному положенні?

Зуб може зростати неправильно з різних причин:

Генетичні відмінності. Постійні зуби можуть об'єднуватися разом через свої значні розміри або недостаток місця для зростання, а саме - невеликої щелепи. Сталося так, що великі зуби були успадковані від батька, а маленька щелепа - від матері.

Шкідливі звички у дітей. Велику кількість дітей смокчуть свій великий палець. Більшість малих дітей природно припиняють цю звичку до 2-4 років. Але якщо ця звичка триває до 6-7 років, це може призвести до зсуву передніх зубів і стиснення верхньої щелепи, що негативно вплине на ріст вузлових зубів.

Звичка покусувати нігті також може призвести до пошкодження емалі та втрати зубів. У такій ситуації може знадобитися необхідність встановлення брекетів.

Неправильний догляд за порожниною рота. Батьки часто радують малюків солодким молоком або соком у пляшці поза основним харчуванням. Проте, коли з'являються перші зуби, не слід давати дитині солодкі суміші під час сну або протягом дня. Краще пригощати його солодким лише під час прийому їжі, інакше збільшується ризик виникнення карієсу.

Якщо дитина постійно смокче або п'є з пляшечки, спробуйте замінити сік простою водою. Карієс пошкоджує емаль, що може спричинити втрату молочного зуба раніше запланованого. Після цього зуби можуть посунутися через пропускний простір і заважати зростанню постійних зубів.

Як знизити вірогідність появи неправильного прикусу

Правильний догляд за ротовою порожниною допомагає знизити ризик виникнення кривих зубів, навіть у випадку, коли причина їх появи знаходиться у генетиці.

Регулярне відвідування стоматолога є важливою процедурою. Запропоновано вперше відвідати стоматолога після появи першого зуба. Спеціаліст розповість про можливі ризики карієсу та покаже, як належним чином доглядати за порожниною рота малюка.

Постійне спостереження у стоматолога може допомогти якнайшвидше почати виправлення прикусу. Варто слідкувати за кількістю споживаного солодкого і проявами шкідливих звичок. Збалансоване харчування захистить дитину не тільки від проблем з зубами, а й сприятиме правильному росту та розвитку всього організму.

А деякі негативні звички, як-наприклад, гризіння нігтів, можуть свідчити про збільшену тривожність. Щоб допомогти дитині подолати це, рекомендується звернутися за допомогою до дитячого психолога.