Чому вранці втрачається апетит?

  • 18.02.2024 09:46
  • 3 хвилини читання
Чому вранці втрачається апетит?

Якщо вечеря була невеликою і легкою, зазвичай людина прокидається з легким почуттям голоду. Тому, якщо наступного ранку вам не хочеться снідати після вечері, це може свідчити про те, що ви переїлися напередодні.

Також на тему Як самостійно перевірити якість продуктів

Як уникнути переїдання вночі.

Ця погана звичка може призвести до проблем зі сном або зайвої ваги через велику кількість калорій, які людина споживає ввечері. Тому експерти рекомендують уникати переїдання перед сном.

Ось які поради дають дієтологи, щоб не відчувати бажання їсти вночі:

Планування раціону та створення меню на тиждень може допомогти уникнути переїдання вночі. Їжа повинна бути різноманітною, а також орієнтуватися на власні почуття голоду та ситості. Важливо включати в раціон достатню кількість білка та клітковини.

Важливо вистачати сну. Особам старше необхідно спати 7-9 годин щоденно. Відсутність сну може вплинути на обмін глюкози та роботу гормонів, що відповідають за апетит та регулювання ваги. Коли людина спить замало, їй іноді здається, що вона голодна. Бажання перекусити після повноцінного обіду може свідчити про те, що організму потрібний відпочинок.

Не варто користуватися смартфонами або дивитися телевізор під час їжі. Якщо ви їстимете перед екраном або просто гаджетом, то це відволікає вас від процесу прийому їжі, і ви не в змозі контролювати, скільки ви вже з'їли. Сигнали ситості, що приходять до мозку, можуть бути послаблені, і ви будете продовжувати їсти навіть тоді, коли вже повністю наїлись.

Переконайтеся в своєму почутті голоду, краще орієнтуватися на сигнали свого тіла, а не на емоції. Іноді пізній прийом їжі пов'язаний з втомою, нудьгою або сонливістю. Тому краще їсти, коли відчуваєте голод, і припиняти, коли наситилися.

Якщо ви вечеряли і не відчуваєте ситості, можна перекусити. Для цього підходить низькокалорійна закуска з високим вмістом білка або клітковини, наприклад, грецький йогурт або невелика порція горіхів. Важливо їсти повільно і не відволікатися.

Якщо відсутній апетит триває довго, це може бути ознакою захворювання або пов'язано з прийомом ліків. Тому якщо вас турбує відсутність голоду, краще звернутися до терапевта.