Чому виникає відчуття вини після самоудовлетворення

  • 03.04.2024 20:00
  • 4 хвилини читання
Чому виникає відчуття вини після самоудовлетворення

Вчені вивчали відчуття сорому, пов'язані з сексом, і, загалом, не виявили відмінностей між чоловіками та жінками у цьому питанні. Ці почуття можуть відчувати як жінки, так і чоловіки.

Хто потребує більше сексу: жінки або чоловіки? Це питання завжди викликає дискусії і суперечки.

Співчуття провини в чоловіків

Згідно з одним дослідженням, відчуття провини після мастурбації може бути актуальною проблемою для чоловіків. Мастурбація є природним і здоровим способом вираження сексуальності. Однак у багатьох людей вона викликає почуття незручності і сорому, а в деяких культурах її заборонено.

Дослідники виявили, що чоловіки, які почувають вину після мастурбації, частіше мають психологічні проблеми. Вони дослідили 4211 чоловіків, які отримували лікування в клініці сексуальної медицини.

Кожен учасник пройшов медичний огляд і відповів на запитання про свої звички та почуття, пов'язані з онанізмом. Приблизно 8% чоловіків повідомили про відчуття провини після процесу. Провина через онанізм була пов'язана з депресією, тривогою та загальним психологічним розладом. Чоловіки з цим почуттям, як правило, мають більше сексуальних проблем та конфліктів у відносинах з партнером.

Треба обговорити з лікарем або психотерапевтом з чоловіками, які борються з почуттям провини або негативними почуттями стосовно своєї сексуальності.

Почуття вини у жінок

У Португалії проводилися дослідження щодо мастурбації у жінок. З 3687 учасниць опитування деякі визнали, що відчувають сором і провину через мастурбацію. Проте 91% жінок заявили, що мастурбували протягом життя, а 29,3% за останній місяць.

У Індії вчені досліджували почуття провини та задоволення від самоудовлетворення серед студенток. Виявилося, що усі дівчата, які займаються самоудовлетворенням та брали участь в опитуванні, вважають, що це негативно, спричиняє слабкість, хвороби, безпліддя та сімейну дисгармонію.

Що робити в такій ситуації?

Самоудовлетворення - це безпечна і корисна сексуальна діяльність, що приносить задоволення людям різного віку та статусу у стосунках. Якщо ви відчуваєте вину після мастурбації, спробуйте зосередитися на позитивних думках, а не залишатися у заплутаних відчуттях провини.

Наприклад, можна спробувати вести денний журнал, куди можна записувати думки, які з'являються після мастурбації, наприклад: "Я поганий, бо зробив це". У цьому журналі можна розбиратися у тому, чому це нераціональні думки, намагатися замінити їх на більш позитивні та раціональні переконання.

Психотерапевт може запропонувати терапію запобігання впливу та реагування (ERP), щоб прямо боротися зі страхами та тригерами, пов'язаними з мастурбацією. У цьому виді терапії немає універсального підходу.

Звернення до лікаря або психотерапевта може допомогти людям, які стикаються з почуттям провини або іншими негативними емоціями, пов'язаними з їхньою сексуальністю.