Чому рот неприємно пахне: 6 основних причин

  • 26.02.2024 11:49
  • 3 хвилини читання
Чому рот неприємно пахне: 6 основних причин

Постійний запах з рота -це медичний термін, який вказує на наявність неприємного запаху з рота. Це може траплятися з кожною людиною, особливо після вживання часнику або цибулі. Однак постійний неприємний запах може бути ознакою проблем зі здоров'ям порожнини рота або стану, який впливає на інші органи тіла.

Також щодо того, як виникає неприємний запах з рота, стоматологи знайшли пояснення.

Неприємний запах з рота - поширений стан, від якого страждає приблизно кожна третя людина на землі. Дослідження показали, що воно турбує близько 31,8% населення.

Є багато причин неприємного запаху, а саме недостатній гігієнічний догляд, неправильне харчування, розлади в роботі шлунково-кишкового тракту, погані звички, як куріння та споживання алкоголю, а також медичні проблеми, наприклад, хронічні захворювання.

Погана гігієна ротової порожнини. Найпоширенішою причиною неприємного запаху вважається погана гігієна ротової порожнини. Якщо не чистити зуби щіткою, зубною ниткою і не проводити регулярне чищення зубів у стоматолога, шкідливі бактерії проникатимуть у рот і безконтрольно розмножуватимуться.

В результаті цього виникають проблеми зі здоров'ям порожнини рота, які включають неприємний запах, карієс та захворювання ясен.

Їжа. Руйнування крихток їжі на поверхні зубів і навколо них спричиняє збільшення кількості бактерій та появу неприємного запаху. Споживання певних продуктів, таких як цибуля, часник і спеції, також може призвести до появи неприємного запаху.

Шкідливі звички. Паління викликає неприємний запах з рота. Люди, які палять, також частіше страждають від захворювань ясен, що є ще одним джерелом неприємного запаху.

Хвороби:

  • Інфекції в роті можуть виникати в результаті хірургічних ран після видалення зубів, а також внаслідок карієсу, захворювань ясен та виразок.
  • хвороби порожнини рота, носа та горла;
  • рак у ротовій порожнині та глотці;
  • хвороба рефлюксу гастроезофагеального (ГЕРХ);
  • Запалення мигдаликів, або тонзиліти;
  • цукровий діабет;
  • захворювання печінки або нирок;
  • Синдром Шегрена - це аутоімунне захворювання, яке характеризується руйнуванням слизових оболонок у ротовій порожнині та очах.

Відчуття сухості в роті може бути признаком проблеми, оскільки слина допомагає очищати порожнину рота від частинок, які спричиняють неприємний запах. Ксеростомія, або сухість у роті, може викликати неприємний запах з рота. Під час сну природно виникає сухість у роті, тому у ранковий час у більшості людей спостерігається неприємний запах з рота, відомий також як "ранкове дихання".

Медикаменти. Деякі ліки можуть викликати неприємний запах та спричиняти сухість у роті.