Чому після тривалого читання текст "мариться" перед очима і це може бути ознакою хвороби.

  • 30.03.2024 09:00
  • 3 хвилини читання
Чому після тривалого читання текст "мариться" перед очима і це може бути ознакою хвороби.

Фізіологічна післяобраз - це нормальна реакція, яка не несе небезпеки. Зображення зберігається лише кілька хвилин після того, як людина припиняє дивитися на вихідний візуальний стимул.

: Я погано бачу, але відмовляюся від носіння окулярів: що робити?

Післяобрази з'являються швидко і часто можуть бути "негативними" (тобто темні і світлі області помінялися місцями) або мати змінені додаткові кольори. Наприклад, червоний може здатися блакитним, жовтий – синім, а зелений – рожевим, або навпаки.

Палінопсія - це такий вид переписування, коли певний текст витирається, а на його місці записується новий. Цей процес може виникнути з різних причин, таких як зміна думки автора, потреба в удосконаленні або корекції тексту. У результаті цього процесу може виникнути новий текст, який може відрізнятися від оригіналу.

Палінопсія є одним з патологічних візуальних симптомів, коли людина продовжує бачити зображення, навіть коли вони вже не існують. Ці зображення можуть бути довготривалими та інтенсивними, і вони можуть з'являтися вже невеликий час після взаємодії з вихідним стимулом. Важливо відзначити, що зображення при палінопсії зберігають ті ж самі кольори, що і в оригінальному візуальному стимулі.

Вважають, що це відбувається через гіперзбудливість окремих ділянок кори головного мозку або внаслідок порушення зорового сприйняття, коли змінюється збудливість нейронів у зорових шляхах. Якщо у вас є підозри щодо наявності палінопсії, негайно зверніться до лікаря.

Втома очей - це перша ознака того, що мозок потребує відпочинку.

Під час тривалого читання очі можуть втомлюватися. Щоб запобігти цьому ефекту або зменшити його, рекомендується частіше моргати, робити короткі перерви під час читання, змінювати фокус зору з ближнього на дальній об'єкт або закривати очі на декілька секунд.

Застосовуйте правило "20-20-20": кожні 20 хвилин звертайте погляд на предмет, що знаходиться на відстані не менше 20 футів (6 метрів), протягом принаймні 20 секунд.