Чому під час втрати ваги шкіра стає обвислою і як це виправити

  • 22.03.2024 17:47
  • 5 хвилин читання
Чому під час втрати ваги шкіра стає обвислою і як це виправити

Що спричинює втрату тонусу шкіри?

Тонус шкіри - це її пружність і здатність відновлювати початкову форму після деформації. Це залежить від кількох факторів.

Також на тему Панацея чи добрий маркетинг: що відомо про ліки Оземпік

Наприклад, при старінні шкіра починає провисати під дією сили тяжіння, клітини починають повільніше ділитися і гірше синтезувати колаген та еластин, які відповідають за пружність шкіри. Також зменшується концентрація ендогенної гіалуронової кислоти, а судини не можуть настільки ефективно постачати кров до тканин.

Живлення має вплив на тонус шкіри та рівень води у організмі. Дослідження показують, що дефіцит вітамінів A, E, C, рибофлавіну, цинку, селену та певних незамінних жирних кислот може спричинити проблеми зі шкірою та волоссям.

Важливу роль у цьому грає рівень фізичної активності, оскільки від навантажень залежить приплив крові до шкіри, а також важливий адекватний режим сну і відпочинку, а також шкідливі звички. Нікотин і спирт спричиняють прискорене клітинне старіння, руйнування колагену та обвисання шкіри.

Понижений тонус призводить до того, що шкіра стає в'ялою, пористою та опускається, зморшки не розгладжуються. Через це часто опускається підборіддя, а овал обличчя спливає вниз.

Як схуднути безпечно для шкіри

Як ми вже зазначали, фізична активність корисна для здоров'я шкіри. Проте, надмірне тренування та стрімке схуднення можуть негативно вплинути на шкіру. Поступове набирання ваги призводить до розтягнення шкіри.

Якщо перебувати в новому стані недовго або виходити з нього поступово, шкіра встигне стягнутися назад. В іншому випадку утворюються зморшки, тертя яких одна об одну викликає подразнення, а м'язовий корсет не може належним чином підтримувати внутрішні органи.

Отже, схуднути слід розумно: не шляхом відмови від їжі, а завдяки дотриманню правильної дієти. Проте план схуднення не обмежується лише харчуванням: важливо не поспішати, виконувати не лише силові, але й обов'язково аеробні, кардіо вправи, робити розтяжку, розминку та заминку.

Під час втрати ваги важливо не тільки харчуватися правильно, але також проходити курси обгортання або масажу. Це допоможе відновити лімфатичний дренаж, покращити кровообіг та зміцнити судини. Проте важливо пам'ятати, що масаж має свої протипоказання, такі як захворювання яєчників, ендометріоз, пухлини та пошкодження шкіри.

Також важливо дбати про шкіру: використовувати пінки для миття обличчя, скраби (але не абразивні), креми або масла, робити маски, видаляти огрубілу шкіру пемзою або спеціальною губкою. Перед виходом на вулицю треба наносити засоби для захисту від сонця. Можна підвищити тонус шкіри за допомогою контрастного душу – чергування гарячої та холодної води протягом 10-15 хвилин.

Нарешті, щоб зменшити ймовірність обвисання шкіри, необхідно вести здоровий спосіб життя. Це включає в себе достатній сон, збалансоване харчування (з великою кількістю клітковини та низьким вмістом жиру), вживання чистої води та відмову від тютюну та алкоголю.

Як повернути шкірі пружність?

Якщо ваша шкіра все-таки обвисла, необхідно продовжувати доглядати за нею, пити достатню кількість води і правильно харчуватися.

Можна носити компресійний одяг, який ефективно фіксує обвислу шкіру, зменшує тертя, біль, свербіж та ризик подразнення та інфекції. Проте використання кремів для підвищення пружності може бути сумнівним, оскільки часто це лише маркетинговий хід без науково обґрунтованої бази.

Нарешті, від обвислої шкіри можна позбутися за допомогою хірургічних втручань, таких як операції з підтяжки окремих ділянок тіла. Також існують неінвазивні процедури, які допомагають видалити стару шкіру, стимулювати ріст нових клітин і виробляти колаген.