Чому ми так часто прокидаємось за хвилину до того, як прозвенить будильник?

  • 04.04.2024 17:16
  • 3 хвилини читання
Чому ми так часто прокидаємось за хвилину до того, як прозвенить будильник?

О 06:58. Ви могли ще поспати цілі 120 секунд, але вже вкотре прокидаєтеся за кілька хвилин до будильника. Чому це відбувається і з якої причини?!

Також про Брак сну може призвести до виникнення ще одного небезпечного захворювання.

Внутрішній годинник - це внутрішній біологічний механізм, який регулює циклічні процеси організму людини.

Не випадково вчені називають ранній прокидання "до будильника" нормою для організму. За даними дослідження, проведеного у 1997 році, майже три чверті учасників опитування прокидалися самі собі на декілька хвилин раніше, ніж зазвичай вставав будильник. Деякі люди робили це так часто, що врешті-решт відмовлялись від його використання, вважаючи такий режим нормальним для себе.

Здатність прокидатися в певний час без будильника пов'язана з нашим біологічним годинником, який "налаштовує" структуру мозку під назвою супрахіазматичне ядро. Цей внутрішній годинник допомагає регулювати наші циркадні ритми - фізіологічні, ментальні та поведінкові зміни в організмі протягом доби.

Чому ми прокидаємось перед синтезованим засобом, який піднімає або підтримує стабільне в цей час визнаване для ціковок і на сільському побутовому рівнях.

Внутрішній годинник віддає перевагу сталості - він пристосовується до часу, коли ви зазвичай прокидаєтеся. Особливі клітини гангліоз на нашому зоровому шляху визначають зміну освітленості та сповіщають організм, що ми наближаємося до часу, коли зазвичай встаємо. Це призводить до подальших змін - підвищення рівня гормонів кортизолу та адренокортикотропіну, які готують наш організм до пробудження.

Ця система не є такою точною, як електронний годинник - ви можете прокинутися рівно в призначений час, за кілька хвилин до або після. Проте якщо ви встановлюєте будильник, то є лише два варіанти - або прокинутися трохи наперед, або за годинником.

Якщо ви прокидаєтеся до будильника і відчуваєте себе бадьорими, це свідчить про те, що ваш розклад сну гармонійно взаємодіє з ритмами вашого організму. Ймовірно, ви отримуєте достатньо сну, і прокидання за дві хвилини до сигналу будильника не є великою втратою.

Іноді нам потрібно прокинутися рано, у незвичайний час: наприклад, якщо у нас ранковий рейс або ми вирішили встати раніше, щоб точно не спізнитися на іспит. Виявляється, навіть у таких випадках ми можемо прокинутися вчасно без будильника – через дію вже знайомих нам гормонів кортизолу та адренокортикотропіну.