Чоловічі протиенергетики були протестовані на гризунах: як вони працюють і коли можуть бути застосовані у людей.

  • 29.02.2024 21:00
  • 3 хвилини читання
Чоловічі протиенергетики були протестовані на гризунах: як вони працюють і коли можуть бути застосовані у людей.

Вчені вважають, що створений ними концептив відкриє дорогу до розробки чоловічих протизаплідних засобів, які не впливають на гормональний баланс. Зараз метод вже успішно пройшов випробування на мишах.

Також варто розглянути масажери простати: наскільки безпечні вони і для яких цілей їх використовують.

Вчені вже готуються до проведення клінічних випробувань на людях.

Як працює засіб контрацепції?

Основою нового методу стало білковий комплекс, що регулює процес утворення сперми. Вчені вирішили використати інгібітори HDAC (гістондеацетилази). Під час експериментів на гризунах, завдяки цим інгібіторам, вони тимчасово блокували репродуктивну здатність самців мишей.

Вчені відзначили, що статевий потяг мишей залишився незмінним, рівень тестостерону не знизився, а фертильність відновилася після припинення прийому препарату.

Більшість експериментальних чоловічих протизаплідних препаратів блокують вироблення сперми "методом молотка", але наш метод є комфортним і має оборотний ефект. За словами професора Рональда Еванса, це відкриває перспективи для розробки ефективних і безпечних контрацептивів.

Перспектива використання способу

Науковці пояснюють, що препарат тимчасово порушує координацію стовбурових клітин з імпульсами ретиноєвої кислоти, що призводить до припинення виробництва сперми. Проте після закінчення курсу прийому препарату, стовбурові клітини відновлюють свою активність, що призводить до відновлення виробництва сперми.

Незважаючи на те, що чоловічий контрацептив ще повинен пройти низку регуляторних процедур, його потенційні переваги в сфері чоловічої контрацепції очевидні.

Чому це має велике значення та є необхідним

Згідно з дослідженням YouGov на 2019 рік, кожен третій активний статевий життя чоловік у Великій Британії був би зацікавлений у можливості використання чоловічої версії контрацептивних засобів. Отже, попит на ці засоби серед чоловіків є.