Чи справді соки впливають на вагу і скільки з них можна пити щодня?

  • 18.02.2024 20:15
  • 2 хвилини читання
Чи справді соки впливають на вагу і скільки з них можна пити щодня?

Вчені з Гарварду провели дослідження, щоб визначити вплив соку на різні процеси людського організму. Особливу увагу вони приділили питанню про те, чи можливо схуднути, якщо вживати сік.

Також увагу звернули на те, що Середземноморська дієта вже не вважається найбільш здоровою: який тип харчування рекомендують вчені

Їх висновки досить очікувані - основна проблема, пов'язана з соками, полягає в кількості, яка надходить до організму.

Як сік впливає на організм Сік має великий вплив на організм.

Професор епідеміології Волтер Віллетт з Гарвардського університету пояснив, що "цілі фрукти та овочі мають широкий спектр корисних речовин - вуглеводів, білків, жирів, мінералів та вітамінів, які містяться в клітковині.

Наприклад, споживання цілого яблука не призводить до підвищення рівня цукру в крові, оскільки фруктоза вивільняється повільно. Проте споживання яблучного соку швидко збільшує рівень цукру в крові за рахунок фруктози. Це і є принципова різниця між ними.

Оскільки в організмі існує велика кількість механізмів, які сприяють швидкому виведенню цукру та підтриманню його нормального рівня, печінка може використовувати цукор для синтезу жиру.

Скільки соку можна випити?

Поради для дітей:

  • Науковці рекомендують заборонити дітям до 1 року пити сік.
  • дітям віком від 1 до 3 років можна пити щодня не більше 100 грамів стовідсоткового соку.
  • Дітям віком від 4 до 6 років рекомендують вживати близько однієї склянки на день.

Кожна додаткова склянка соку у дітей призводить до збільшення індексу маси тіла на 0,03, а в дорослих - на 0,02. Тому краще отримувати вітаміни з фруктів, а для пиття обирати воду.