Чи спадково передається мігрень

  • 29.03.2024 12:16
  • 2 хвилини читання
Чи спадково передається мігрень

Багатьох цікавить, чи може мігрень бути успадкована, особливо тих, хто сам стикається з цим недугом і турбується за своїх дітей.

Також про те, чому виникають кісточки на стопах та як їх можна лікувати.

Спадковість мігрені - це коли особа успадковує схильність до мігрені від родичів.

Мігрень, як правило, починається у молодому віці і з роками може змінювати свою інтенсивність. У жінок ймовірність виникнення мігрені втричі вища, ніж у чоловіків.

Дослідження свідчать про те, що мігрень має спадкову схильність. Хоча точних закономірностей успадкування ще не встановлено, принаймні у половини людей з мігренню є члени сім'ї, які також мають це захворювання. Вчені виявили кілька генів, які можуть впливати на розвиток цього стану. Це не означає, що якщо у батька є мігрень, то у дитини вона обов'язково буде. Проте ймовірність її появи значно вища.

Геміплегічна мігрень у сімейному контексті

Це рідкісний вид мігрені, який виникає внаслідок дефектів генів на 1, 2 або 19 хромосомі. Серед неврологічних симптомів такої мігрені відзначаються:

  • проблеми зі зором;
  • Параліч обличчя чи кінцівок;
  • проблеми з вимовою;
  • Порушення руху.

Геміплегічна мігрень у сімейному контексті вивчена досить добре. Незважаючи на те, що у сім'ї є люди, які страждають від мігрені, не обов'язково кожен з них має цю проблему. Симптоми у різних осіб можуть значно відрізнятися за тяжкістю та частотою.

Зовнішні впливи

Зовнішні фактори, такі як стрес, недостатній сон, харчування та інші, можуть впливати на розвиток мігрені, окрім генетичних чинників. Контроль над цими факторами допомагає зменшити частоту та силу нападів.