Чи шкідливо сидіти з ногою на нозі?

  • 08.03.2024 18:30
  • 3 хвилини читання
Чи шкідливо сидіти з ногою на нозі?

Розбірливе ствердження: схрещування ніг підвищує артеріальний тиск.

Якщо поставити ногу на ногу, кров'яний тиск дійсно трохи підвищується. Проте немає наукових доказів того, що він залишається стабільно високим після схрещування ніг. Отже, шкоди від цього тимчасового підвищення не буде.

Також на тему клейких стрічок на тіло: що таке тейпи та наскільки вони ефективні.

Міф 2. Хрестити ноги викликає варикозне розширення вен.

Варикозне розширення вен виникає внаслідок ушкодження клапанів судин, які в звичайних умовах допомагають крові стікати назад до серця. При цьому невелика кількість крові повертається в малі поверхневі вени, що розширюються під дією додаткового тиску.

Існує багато теорій про те, що може викликати розвиток варикозного розширення вен. Хоча схрещування ніг може привертати увагу до цієї проблеми, воно само по собі не є причиною варикозу. Проте для людей з підвищеним ризиком тромбозу не рекомендується тривалий сидячий спосіб життя, особливо зі схрещеними ногами.

Міф 3. Викривлення ніг - причина неправильної осанки

За цією концепцією, схрещування ніг може спричинити погану поставу, біль у спині та тазовій області. Хоча люди з проблемами спини або кульшовими суглобами можуть відчувати дискомфорт в цьому положенні, причинно-наслідковий зв'язок не є встановленим.

Під час схрещування ніг може відчуватися знемога у ступні, оскільки у цьому положенні стискається нерв, який проходить по зовнішній стороні коліна. Однак це не є небезпечним і зазвичай все повертається до норми через декілька хвилин.

Бажано час від часу змінювати свою позу сидіння. Наприклад, можна сидіти з ногою на нозі протягом 20-30 хвилин, потім 3-5 хвилин сидіти без схрещування ніг, а потім можна поміняти ногу і сидіти так далі.

Міф 4. Говорять, що вагітним жінкам не можна сидіти з ногою на нозі.

Вважають, що якщо ставити ногу на ногу, у дитини перетискається голова і їй не надходить достатньо крові і кисню. Вагітній можна змінювати позу, щоб посидіти зручніше, але жодна з них не завдасть шкоди дитині. Навіть якщо сидіти зі схрещеними ногами.

Проте, якщо тривалий час тримати ногу на нозі, може виникнути набряк кісточок або судоми ніг. Щоб цього уникнути, можна змінити позу та сісти, поставивши обидві ноги на підлогу.