Чи псують брекети зуби

  • 25.09.2023 17:34
  • 3 хвилини читання
Чи псують брекети зуби

Чи псують брекети зуби

Багатьох людей хвилює питання, чи можуть брекети псувати зуби. Існує декілька міфів та спекуляцій щодо цього, тому давайте розберемося в цій темі.

Перше, що потрібно зрозуміти, - брекети самі по собі не шкодять зубам. Через них виправляють недоліки прикусу і вирішують проблеми з косою постановкою зубів. Крім того, правильно встановлені брекети не повинні ні на що впливати, крім самої корекції стану зубів та прикусу.

 

Однак, під час носіння брекетів потрібно правильно доглядати за зубами, щоб уникнути утворення карієсу, запалення ясен або появи інших проблем у ротовій порожнині. Особливу увагу слід звертати на гігієну порожнини рота, правильне чищення зубів і використання міжзубних щіток або ниток для очищення проміжків між зубами. Брекети утруднюють достатньої гігієнії зубів, тому дотримання правильної і ретельної процедури чищення зубів дуже важливе.

Також варто звернути увагу на харчування. Під час носіння брекетів рекомендується уникати жорсткої та липкої їжі, так як вона може пошкодити брекети або спричинити зміщення дротика. Щоб уникнути цього, харчування повинно бути збалансованим, а їжу слід дрібними порціями і повільно пережовувати.

Зовнішні пошкодження брекетів також можуть виникнути під час активного спорту або боротьби, тому рекомендується використовувати спеціальний захисний наколінник або засоби для захисту рота під час занять спортом.

 

Отже, відповідь на питання, чи псують брекети зуби, є досить очевидною. Брекети не шкодять зубам, але можуть спричинити проблеми, якщо не будуть дотримуватися правила гігієни порожнини рота та даме чищення зубів. Отже, слід доглядати за зубами, харчуватися правильно та вживати заходів для захисту брекетів від пошкоджень.

При правильному догляді й виконанні рекомендацій ортодонта, носіння брекетів незримо покращує вашу усмішку, забезпечує правильне функціонування прикусу та здоров'я зубів. Тож, не бійтесь їх носити, але пам'ятайте про необхідну дисципліну в догляді за зубами у період корекції прикусу.