Чи необхідно займатися спортом щодня і як це правильно робити?

  • 25.02.2024 09:01
  • 4 хвилини читання
Чи необхідно займатися спортом щодня і як це правильно робити?

Для того щоб здобути максимальну користь від вправ, рекомендується розподіляти фізичну активність на кілька днів. Це ефективніше, ніж намагатися вмістити все в один чи два дні. Найкраще займатися спортом по 30 хвилин 5 днів на тиждень.

Багато людей носить взуття не свого розміру, але не усвідомлює цього: як уникнути помилок.

Сутність відмінності між помірними та інтенсивними тренуваннями

Якщо у людини недостатньо часу, можна розбити півгодинні тренування на декілька частин по 10 хвилин або більше. До таких частин можна віднести вправи помірної інтенсивності, такі як швидка ходьба, їзда на велосипеді у звичайному темпі, активна гра з дітьми. Під час фізичного навантаження помірної інтенсивності дихання та серцева дія помітно швидші, але це все одно дозволяє тримати бесіду.

Тренування високої інтенсивності, такі як біг, плавання, катання на роликах або лижах, футбол, баскетбол, стрибки зі скакалкою, суттєво збільшують серцевий ритм, роблять дихання важким і швидким. Під час таких тренувань людина не може говорити багато без перерви на відпочинок.

Як належним чином проводити тренування

Рекомендується використовувати кожен із чотирьох типів вправ.

Силові тренування допомагають збільшити м'язову масу, зміцнити кістки та контролювати вагу. Серед них можна виділити вправи з власною вагою, підняття важкості, присідання та віджимання. Доцільно обирати заняття, які охоплюють усі м'язові групи – ноги, стегна, спина, живіт, груди, плечі та руки. Кількість повторень вправ для кожної групи м'язів зазвичай становить від 8 до 12 разів за одне тренування. Силові тренування рекомендується проводити двічі на тиждень.

Для витривалості. Збільшують дихання та частоту серцевих скорочень, покращують загальну фізичну форму. Сюди входить біг, катання на велосипеді, плавання та танці.

Для досягнення рівноваги та підвищення стійкості корисні такі вправи, як гімнастика, пози йоги у стоячому положенні та рухова медитація.

Розтяжка, йога та пілатес сприяють гнучкості тіла, покращують рухливість, розширюють діапазон рухів та сприяють виправленню постави.

Що ще потрібно врахувати

Тим, хто стає на дієту з метою схуднення, може знадобитися більше фізичних навантажень. Також важливо скорегувати своє харчування, щоб спалювати більше калорій, ніж отримувати. Для цього краще попросити поради у дієтолога.

Якщо ви давно не вправлялися і не виконували жодних фізичних навантажень, краще додавати навантаження поступово, не перевантажуючи себе. Виконуйте вправи у міру своїх сил. Якщо у вас немає можливості знайти 30 хвилин на прогулянку протягом дня, спробуйте декілька 5-хвилинних прогулянок. Навіть невелика фізична активність завжди краща, ніж її відсутність.