Чи можуть принтери шкодити вашому здоров'ю

  • 08.04.2024 06:30
  • 3 хвилини читання
Чи можуть принтери шкодити вашому здоров'ю

Чи можуть принтери завдати шкоди?

У деяких дослідженнях вважалося, що лазерні принтери, які користуються тонером або порошковим чорнилом, виділяють тонерний пил та летючі органічні сполуки. Проте немає достовірної інформації про те, чи можуть ці летючі сполуки і дрібний пил, які можна вдихнути, негативно впливати на здоров'я людини.

Також виявилося, що вейпи спричиняють ще одне смертельне захворювання.

Так, був проведений токсикологічний експеримент на щурах, який показав, що накопичення в легенях тварин високої концентрації чорнила може спричинити хронічне запалення та фіброз легень. Проте це було експериментальне дослідження, де тваринам суттєво змушували дихати тонером. У роботі з принтером людина не дихає чорнилом, тому не піддається впливу великих концентрацій чорнила, і подібні ефекти у людей малоймовірні.

Науковці німецького Інституту безпеки та гігієни праці провели дослідження речовин, які виділяються під час друку, такі як пил, озон, бензол і стирол. Вони встановили, що сучасні лазерні принтери викидають лише мінімальну кількість цих речовин.

  • Не виявлено тонерний пил.
  • викидаються лише малі кількості органічних речовин, зокрема бензол.
  • Озон виробляється в невеликих кількостях і існують лазерні принтери, що працюють без викидів озону.
  • Позбудься викидів наддрібно-дисперсних частинок нижче допустимих значень.

Рекомендації щодо використання принтерів

Основна порада полягає в забезпеченні ефективної вентиляції приміщення, де встановлений принтер. Підприємства та інші організації, що використовують лазерні принтери, повинні переконатися, що системи вентиляції працюють належним чином і регулярно обслуговуються.

Зазвичай чим частіше користується принтер, тим важливіше мати окреме приміщення з механічною вентиляцією. Сучасні принтери, які знаходяться в добре провітрюваних приміщеннях і оберігаються захисними заходами, рідко можуть бути небезпечними для здоров'я людини.