Чи можна захворіти, якщо вийти на вулицю з вологою головою?

  • 04.04.2024 07:30
  • 2 хвилини читання
Чи можна захворіти, якщо вийти на вулицю з вологою головою?

Мабуть, у багатьох у дитинстві говорили, що не можна виходити на вулицю з мокрою головою, інакше можна захворіти на застуду. Це стосується навіть літа при температурі +35 і відсутності вітру. Але це лише міф.

Також щодо теми Здорового харчування: які зміни відбулися в рекомендаціях і чому все стало значно простіше.

Від холоду люди не захворіють.

Якщо ви вийдете на вулицю з мокрим волоссям у прохолодну погоду, ви можете відчути холод та дискомфорт, але це не означає, що ви застудитеся.

Переохолодження, грип або коронавірус - це захворювання, які викликають віруси, що передаються через рідини організму. Для зараження цими вірусами необхідно вступити в контакт з рідинами. Зазвичай це стається, коли хвора людина чхає, кашляє або сморкається.

Вчені з Великобританії виявили, що переохолодження не збільшує ймовірність захворювання на застуду. Проте, якщо вірус застуди вже присутній в організмі, охолодження може спричинити появу симптомів. Намокрене волосся також не робить людину більш привабливою для вірусів і не підвищує ризик захворювання.

Як уникнути простуди

Які дії потрібно вживати, щоб захистити себе та свою родину від застуди:

  1. Регулярно мийте руки милом і водою. Якщо немає можливості скористатися миєчною забаганкою, використовуйте антисептик на спиртовій основі.
  2. Дезінфікуйте поверхні на кухні та в ванній кімнаті за допомогою засобу для дезінфекції, особливо якщо хтось з вашої сім'ї застудився.
  3. Кашляйте та чхайте у серветки. Потім відразу викидайте їх і ретельно мийте руки.
  4. Не діліться посудом з іншими членами родини, коли ви або хтось із сім'ї хворі. Краще використовуйте свою власну склянку або одноразові стаканчики.
  5. Дотримуйтесь соціальної відстані, уникаючи близького контакту з людьми, які хворіють на застуду.
  6. Їжте правильно, займайтеся фізичною активністю, відпочивайте належним чином і керуйте стресом, щоб убезпечити себе від хвороб.