Чи можна стресом спричинити інфаркт?

  • 07.04.2024 11:45
  • 3 хвилини читання
Чи можна стресом спричинити інфаркт?

Ми насолоджуємося взаємними розіграшами. З радістю спостерігаємо, як збентеженість або навіть страх у очах людини поступово змінюється усвідомленням, що все, що відбувається, - просто жарт.

Також про це, чому серце пропускає удари

Чи можна викликати інфаркт у людини налякавши її?

Звичайно, старі класичні розіграші, такі як "у тебе спина біла", вже не викликають такого ж позитивного ефекту, як раніше. Тому люди постійно працюють над вигадуванням нових пранків, деякі з яких можуть бути дуже жорстокими. Великий переляк, який може бути викликаний такими розіграшами, може навіть призвести до інфаркту, особливо у людей, які мають серцево-судинні захворювання.

Під час стресу наші надниркові залози виробляють адреналін, який збільшує частоту серцевих скорочень та підвищує артеріальний тиск. Іноді це може спричинити спазми артерій, що живлять серце, і провести до його кисневого голодування. Однак такі ситуації стаються рідко. Загалом, кардіологи вважають, що ризик ушкодження серця від стресу мінімальний.

Як визначити інфаркт?

Проте, якщо все ж таки у вас або у ваших близьких є підозра на інфаркт, необхідно негайно викликати швидку допомогу. Підозріти інфаркт можна за такими симптомами:

  • Сильний біль в грудях, особливо якщо він віддає в ліву руку, плече, шию чи щелепу.
  • Проблеми з диханням або задишка.
  • Що витягне твою душу з цієї безмежної безодні нудьги?
  • Швидке биття серця.
  • Почуття паніки наростає.
  • Запаморочення або втрата свідомості.

Інші стани, подібні до інфаркту

У деяких випадках вищезазначені симптоми можуть свідчити не про серцевий напад, а про іншу проблему - стресову кардіоміопатію або синдром розбитого серця. Стресова кардіоміопатія є раптовим ослабленням серцевого м'яза, яке виникає внаслідок сильного фізичного або емоційного стресу, наприклад, важкого переживання.

Синдром розбитого серця виникає у близько 2% пацієнтів, які звертаються до лікаря з підозрою на серцевий напад. Тривання синдрому може бути від кількох днів до тижнів, але за правильною терапією більшість хворих повністю одужує.

Добре, що навіть найгірші чи жорстокі розіграші зазвичай не шкідливі для здоров'я. Однак, якщо ви знаєте про проблеми з серцево-судинною системою людини, не варто піддавати її сильному стресу.