Чи має велосипед вплив на здоров'я чоловіка?

  • 18.03.2024 21:30
  • 3 хвилини читання
Чи має велосипед вплив на здоров'я чоловіка?

Науковці з Гарвардського університету представили дослідження, яке показує, що шанувальникам велосипедного спорту можуть виникнути проблеми з ерекцією.

Також обговорюється часта чоловіча проблема: симптоми та методи лікування простатиту.

Учені в своєму доповіді наголосили, що постійний тиск велосипедного сідла на область між чоловічими геніталіями та анусом може спричинити травму нервів і тимчасове уповільнення кровообігу в цій зоні, що в кінцевому рахунку може призвести до еректильної дисфункції.

Особливо вразливі до цього ризику є ті, хто проводить на велосипеді більше трьох годин на тиждень. Проте, в іншому дослідженні прямого зв'язку між велосипедним спортом і проблемами з ерекцією не виявлено.

Як знизити ймовірність негативного впливу

Якщо ви стурбовані можливими ризиками, дослідники рекомендують звернути увагу на вибір відповідного велосипеда.

Рекомендації від учених включають:

  1. Форма сідла. Дослідження показали, що вузькі сидіння та сидіння з формою подібною до букви V можуть зменшити постачання кисню до статевого члена. Тому краще вибрати широке сідло з м'яким покриттям, яке здатне амортизувати ударні навантаження. Також рекомендується обирати сидіння з довжиною носа, яка не перевищує 6 сантиметрів.
  2. Рекомендується встановлювати кермо нижче за рівень сідла для зменшення ризику еректильної дисфункції. Якщо кермо встановлено на одному рівні з сідлом або вище, це може призвести до збільшення ймовірності цієї проблеми.
  3. Тип велосипеда. Якщо вам не зручно їздити на звичайному велосипеді через біль у спині, шиї або інші проблеми, варто розглянути можливість використання лежачого велосипеда. У положенні лежачи подача кисню до статевого члена не зменшується, як при їзді на традиційному велосипеді.

Коли потрібно звернутися до лікаря?

Якщо після їзди на велосипеді ви відчуваєте поколювання або оніміння в області статевого члена, рекомендується призупинити катання на проміжок від одного тижня до двох. Також можна робити перерви під час тривалих поїздок і використовувати велосипедні шорти з м'якою вкладкою для додаткового захисту промежини. Рекомендується скоротити час, що проводиться на велосипеді, до трьох годин на тиждень.

Їзда на велосипеді є корисним видом фізичної активності, тому не варто боятися цього. Головне - дотримуватися рекомендацій та бути уважними до свого здоров'я.