Чи дозволено змішувати кип'ячену воду зі звичайною?

  • 06.02.2024 12:50
  • 3 хвилини читання
Чи дозволено змішувати кип'ячену воду зі звичайною?

Ми готуємо воду шляхом кип'ятіння, щоб усунути шкідливі мікроорганізми, переважно віруси та бактерії. Внаслідок цього, від кип'яченої води відсутня небезпека з мікробіологічної точки зору, і ми можемо користуватися нею без ризику отруєння.

Також стосовно питання, чи це мине само по собі, чи потребує лікування: як діяти при появі герпесу на губах.

Уявіть собі, що ми заливаємо безпечний окроп пакетик чаю, але стається неприємність - напій є дуже гарячим і бажається його розбавити чимось прохолодним. Що саме?

кранівка

Вода, яка постачається до наших будинків через водопровідну систему, проходить кілька етапів очищення, тому вона не повинна містити небезпечних мікроорганізмів. Однак, не рекомендується пити цю воду без попередньої обробки або використовувати для розведення, оскільки старі або пошкоджені труби у будинку можуть вплинути на якість води. Можливо, немає нічого небезпечного в змішуванні кип'яченої води з водопровідною, але краще не ризикувати.

Очищена вода

Можливо, так - вживати фільтровану воду взагалі безпечно. Проте, варто враховувати, що жоден фільтр не здатен очистити воду від усіх видів забруднень.

Добувається вода з колодязя.

Розведувати її кип'ячену воду можна тільки у випадку, якщо ви повністю переконані у безпечності своєї криниці. На відміну від водопровідної води, яку контролюють органи санітарно-епідеміологічного нагляду, колодязевою водою доведеться самостійно займатися. Для цього потрібно принаймні один раз на рік проводити аналіз її хімічного та мікробіологічного складу.

Вода, яка походить з озер, річок або інших водойм.

Можливо, ви самі припускаєте, що цей спосіб найекстремальніший для охолодження чаю або розведення кип'яченої води. Водночас, вода з водойм може містити шкідливі бактерії, навіть якщо вона виглядає чистою. Особливо небезпечна є вода з озер, ставків та водосховищ. В річках та потоках вода більш чиста, але ми також не рекомендуємо її вживати.

Змішування води з кип'яченою водою з водойм має безсумнівний ефект на зниження концентрації небезпечних мікроорганізмів. Однак, навіть при такому процесі присутність цих шкідливих організмів все ще залишається достатньою для того, щоб викликати отруєння або інші захворювання.

Питьова вода із пляшок

Без будь-яких страхів можна використовувати кип'ячену воду з пляшок. Вона гарантовано добре очищена та придатна для пиття. Однак, є одна недолік - пакування води в пластикові пляшки. Для виготовлення цих пляшок потрібно більше води, ніж тієї, яка в них міститься.