Біг, ходьба або їзда на велосипеді: що є найкориснішим для здоров'я?

  • 20.03.2024 12:15
  • 4 хвилини читання
Біг, ходьба або їзда на велосипеді: що є найкориснішим для здоров'я?

Велосипед - це чудовий засіб для прискорення серцевого ритму. Дорослій людині достатньо мати 150 хвилин аеробного навантаження на тиждень. Це означає, що вам потрібно кататись на велосипеді 20 хвилин кожен день, щоб підтримувати здоров'я. Ми знайшли ще п'ять аргументів, чому велосипед кращий за біг та ходьбу.

Також, чи впливає велосипед на чоловіче здоров'я?

Перший аргумент. Це чудовий тренувальний вправа для серця, яка не навантажує суглоби.

Велосипед, крім відмінного навантаження для серця, також забезпечує тренування ніг, спини та пресу. Більша частина навантаження припадає на нижню частину тіла: стегнові м'язи, підколінні сухожилля, литкові та сідничні м'язи. Також працюють м'язи спини та живота, дельтоїди, а також біцепси та трицепси.

При цьому суглоби практично не перевантажуються. Крім того, науковці підтвердили, що катання на велосипеді зменшує біль у людей з остеоартритом. Тому, якщо в вас болять суглоби під час бігу або ходьби, велосипед може бути чудовою альтернативою.

Другий аргумент. Краще їхати на велосипеді на роботу, аніж йти пішки.

На основі британського дослідження, в якому брали участь майже 300 тисяч людей, було виявлено, що велосипед є більш корисним для здоров'я, ніж ходьба або користування громадським транспортом. Протягом п'яти років вчені проводили спостереження за різними групами учасників дослідження: пішоходи, водії, велосипедисти та групи, які комбінували піші прогулянки та поїздки на велосипеді, а також водії, які іноді ходили пішки або їздили на велосипеді.

Виявилося, що ті, хто їздив на велосипеді на роботу, мали на 41% менший ризик смерті від будь-яких причин, ніж ті, хто користувався автомобілем або громадським транспортом. Пішоходи отримали меншу вигоду: їхній ризик смерті зменшився на 27%. Можливо, якщо б пішоходам потрібно було проходити такі ж відстані, які можна подолати на велосипеді, вони мали б кращі результати.

Аргумент № 3. Велосипед зберігає кошти на медичні послуги.

У 2012 році вчені розрахували, що можна було б значно зекономити на медичних послугах, якби всі почали користуватися велосипедами або ходити пішки. За їхніми підрахунками, протягом 20 років можна було б зекономити 17 мільярдів фунтів (700 мільярдів гривень), завдяки зниженню відсотку захворюваності на цукровий діабет 2 типу, деменцію, депресію, ішемічну хворобу серця, судинні захворювання мозку і рак.

Аргумент №4. Велосипед допомагає знизити вагу.

Ходьба - це не найефективніший спосіб знищення калорій. Щоб побачити результати, потрібно ходити тривалий час і багато. Біг виробляє калорії в два-три рази швидше, ніж ходьба: приблизно 8 ккал за хвилину.

Якщо велосипедист їде зі середньою швидкістю (19 – 22 км/год) принаймні годину, він зможе спалити приблизно 500 ккал. Не кожен може витримати біг на протязі години, але практично кожен зможе проїхати на велосипеді ту ж відстань.

Аргумент № 5. Катання на велосипеді сприяє покращенню психологічного стану.

Дослідження тривалістю 18 років підтвердило, що катання на велосипеді та ходьба мають позитивний вплив на психічне здоров'я. Ці активності допомагають покращити концентрацію, сприяють ухваленню рішень і полегшують стан постійного стресу, що часто відчувають водії.

Велосипед дозволяє безпечно насолоджуватися їздою, не вдаючись уваги на дорожні умови і не застрягаючи в пробках. Важливо лише не їздити по дорозі.