Алерголог пояснила способи захисту від небезпечного пилу з Сахари в Україні.

  • 01.04.2024 11:02
  • 5 хвилин читання
Алерголог пояснила способи захисту від небезпечного пилу з Сахари в Україні.

Також розгляньте, які алергени є у вашому будинку і як їх уникнути: пояснення від алерголога.

Пил з пустелі Сахара потрапив до України

Первого квітня Укргідрометцентр повідомив, що пил з Сахари було зафіксовано в Україні. Зазначається, що це може бути небезпечно для людей з захворюваннями дихальних шляхів, літніх людей та дітей.

Хвиля тепла із західного Середземномор'я, що принесла до нас несподівано високі температури повітря, захопила також пил із Сахари (це чітко видно на супутниковому знімку з платформи EUMETSAT)", – зазначається у повідомленні.

Пил з Сахари поширився на територію України / Фото Укргідрометцентру

Чи існує загроза?

У той же час, синоптики заверяють, що прямої загрози для населення через забрудненість повітря не існує.

Для пилової бурі швидкість вітру має перевищувати 12 метрів за секунду і тривати принаймні 3 години. Українські синоптики не передбачають посилення вітру, тому цього разу бурі не очікується. Не переплутайте легке погіршення видимості через пил з небезпечним явищем. Будьте обачливі і не панікуйте - це просто неприємності природи, не більше.

Небезпеки для здоров'я

Справа в тому, що пил може подразнювати слизові оболонки, що часто призводить до кашлю, нездужання та утрудненого дихання.

Також, за висловами алерголога, це явище становить небезпеку для людей, які страждають від алергії на пилок.

Як зменшити шкоду від пилу

Медсестра пояснює, що для уникнення негативних наслідків для здоров'я внаслідок поширення в Україні пилу із Сахари, важливо дотримуватись простих рекомендацій. Перше і найважливіше - мінімізувати контакт із пилом.

Обмежуйте час, проведений на вулиці, і обмежуйте використання парфумів.

За думкою лікарки, у цей період дуже важливо утриматися від занять спортом на вулиці. Тим, хто любить бігати або грати у футбол, краще обрати іншу активність на час поширення пилу з Сахари.

Це допоможе зменшити потрапляння пилу на слизові оболонки і виникнення запального процесу. Крім того, алерголог радить пити достатню кількість води.

Важливо вживати достатню кількість води, щоб уберегти від пересихання слизової оболонки. Також рекомендується обмежити використання ефірних масел, парфумів, дезодорантів, щоб уникнути подразнень викликаних ними.

"Видалення шкідливого пилу": як очистити слизову оболонку

Лікарка Майя Руселевич рекомендує використовувати назальний душ або назальний спрей з ізотонічним розчином солі. Це необхідно для того, щоб очистити носові ходи від пилу.

Як правильно вимити ніс: відео

Ці базові поради допоможуть зменшити попадання пилу на слизові оболонки і зменшать ризики загострення хронічних захворювань.

Пил може розповсюджувати віруси та бактерії.

Поміж подразненням слизових та шкодою для груп ризику існує ще одна небезпека пилу з Сахари. Він може переносити алергени. Лікар пояснює, що часто алергічні захворювання загострюються саме під час пилових бурь.

"Мікрочастки пилу можуть переносити віруси. З цього приводу під час бурхливих періодів діти часто можуть заразитися ГРВІ, ринавірусом, аденавірусом, вірусом грипу", - зауважила медсестра.

Отже, ще раз підкреслила, що важливо обмежити виходи на вулицю, закривати вікна, промивати ніс, звертати увагу на вологе повітря.

Пісок з Сахари: що важливо знати

  • Частину Європи "застигла" рідкісна хмара пилу, яка прийшла з пустелі Сахара. Пил забарвив небо в оранжевий колір над територією Франції, Швейцарії та південної Німеччини.
  • Щороку з Сахари піднімається від 60 до 200 мільйонів тонн мінерального пилу. Хоча більші частинки швидко опадають на Землю, найдрібніші частинки іноді можуть летіти на тисячі кілометрів.
  • Хмара пилу з Сахари вплинула на якість повітря в деяких країнах. Згідно з повідомленням швейцарських метеорологів, було зафіксовано близько 180 тисяч тонн пилу, що є приблизно вдвічі більше, ніж під час пилових бур за останні роки.